Tulip Stress Relief Center - סגולותיו של החמאם המודרני: טיפולי,אינטנסיבי, משחרר

טוליפ בלוג

סגולותיו של החמאם המודרני:

טיפולי,אינטנסיבי, משחרר

 

השגרה בה אנו חיים וגורמי החיים השונים גורמים לנו לעיתים להיכנס אל תוך שגרה אינטנסיבית וארוכה

שלעיתים יכולה להיות מתישה מאוד. כדי לתת לגוף ולנפש מעט רוגע וזמן למלא מצברים מחדש, מומלץ להקפיד על שגרת חיים רגועה ובריאה ככל הניתן. כפי שציינו בכתבת הבלוג הקודמת שלנו אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות  שילוב שגרה שבועית של טיפולי גוף יעודיים ומיוחדים , המשפיעים רבות על הנפש והגוף. במרכז הטיפולים הפופולריים ביותר בתקופה האחרונה ניתן למצוא גם את טיפולי החמאם הטורקי.

 

החמאמים (חמאם = אמבטיה בטורקית) היו מרכזי הקהילה של פעם. מרחצאות ציבוריות ששימשו כמקום מפגש חברתי, יומיומי ונוצרו מצורך של חיסכון במים. החמאם הטורקי הוא למעשה הגרסה הים-תיכונית לבית המרחץ הרומי ורק מאוחר יותר, כאשר הרחצה "המודרנית" בבית נעשתה פופולרית, קיבל החמאם אופי מיוחד של היטהרות ומקום לניקיון חיצוני ופנימי.

המטרה בטיפול בחמאם היא ראשית לנקות בצורה יסודית את עור הגוף ולהזין אותו במינרלים ויטמינים ולחות שמגיעים מהחומרים הטבעיים בהם עושים שימוש במהלך הטיפול. הטמפרטורה בחמאם עומדת על 37 מעלות בדיוק והלחות בו עומדת על מעל 90 אחוזים. שימוש באדי מים וחום גורמים לגופנו להזיע, יוצרים פתיחה של נקבוביות העור, מגבירים את זרימת הדם, מרפים את השרירים ויוצרים הגעה של דם לכל הנימים הנמצאים בעור: כך מתבצעת הסרה של תאים מתים והתחדשות תאים - היוצרים יחדיו עור רענן ויפה.                                                                        

 

קצב החיים המהיר גורם לגוף "לרצות הפסקה"


קצב החיים המהיר שלנו לא משאיר לנו יותר מדי זמן לדאוג לעצמנו ולבצע פעילויות שאינן נתפסות כ"פרודוקטיביות" ונועדו להרגיע את הגוף והנפש. החמאם הטורקי מאפשר ליהנות מיתרונות רבים שקיימים בטיפול אחד מהיר ואינטנסיבי יחסית. בפרק זמן קצר יחסית, השהייה בחמאם מעניקה רענון לעור, מפחיתה חרדות ומתחים וגורמת למטופל לחוש רגוע ושליו יותר.
שילוב החמאם עם אחד ממגוון טיפולים נפלאים כמו למשל: רפלקסולוגיה, פילינג גוף, עיסוי בכוסות רוח, עיסוי רקמות עמוק, שגם בהם נעשה שימוש בחומרים טבעיים וחומרים המזינים את הגוף, מאפשרים חוויה מקיפה המאפשרת לנשום, להירגע, לנקות את העור ולהרגיש נמרצים ורעננים לאחר הטיפול. ההזעה ופתיחת הנקבוביות בשילוב קרצוף בשמנים טבעיים וסבונים אורגניים, מסייעים לשפר את המראה של העור ולטהר את הגוף מרעלים.
                                                                              

 

טיפול החמאם המיוחד של טוליפ


בטוליפ, טיפול החמאם הייחודי שאותו פיתחה יצרה גלינה אשכנזי הוא באורך 45 דקות, הטיפול מתחיל כשהמטופל שוכב על מיטת שיש מחוממת הפולטת חום נעים בתוך אווירה של אדים. מתחילים את הטיפול בשטיפת מים, לאחר מכן מפזרים על המטופל שבבי קוקוס ומעסים הכל לתוך העור עם כפפת קרצוף ייעודית. הקרצוף היסודי מסיר תאי עור ישנים ומרענן במיוחד. ממשיכים בשטיפה נוספת שלאחריה מפזר המטפל מלח גבישי אורגני המגיע מים המלח, תחושה של צריבה קלה שמתגברת עם הקרצוף שמבוצע באמצעות כפפת קרצוף מיוחדת, גורמת למטופל להרגיש את עורו מתחדש ונספג בחומרים מזינים. הקרצוף הבא שנעשה הוא עם סבון טבעי על בסיס שמן זית ושלאחריו מפזר המטפל "ענן קצף" ריחני על המטופל הרגוע, השוכב לו בתוך קצף סבון טבעי וריחני. 

שטיפה יסודית של הסבון ושאריות קוקוס ומלח מסיימת את הטיפול בחמאם, שלאחריו עובר המטופל לשבת בחדר נפרד עם הרגליים בגיגית מים חמים שמעורבב בהם שמן אקליפטוס מלווה בכוס תה צמחים עם פלח לימון אורגני.
לאחר הטיפול, המטופל מרגיש את העור  באופן מיידי נקי יותר, נושם וגמיש יותר. חשוב להבין, הטיפול הזה הוא לא "מסאז'" במובן הקלאסי של המילה, אך תנועות הקרצוף למיניהן מבוצעות על ידי מסאז'יסט מומחה והאפקט המתקבל של עיסוי במקביל לקרצוף המאוד יסודי שהגוף עובר, הוא חוויה מענגת במיוחד. מדובר כאן בטיפול חובה לכל מי שחפץ באתחול מחדש של העור שלו. 

 

 

מחפשים חווית טיפול לחיזוק הבריאות ולשחרור גופני ונפשי? תאמו טיפול כבר היום